Gmina Winnica pow. pułtuski, woj. mazowieckie

Urząd Gminy

ul. Pułtuska 25, 06-120 Winnica

tel. 23 691 40 92, faks 23 691 40 25

sekretariat@gminawinnica.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski wydłużył termin przyjmowania wniosków o pomoc suszową. Decyzją ministra rolnicy mogą składać wnioski o pomoc suszową do 16 listopada.
http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/pomoc-suszowa-nabor-wnioskow-do-16-listopada.html

20181116 wzor

Drodzy Państwo,

Kończąc swoją kadencję na stanowisku Wójta Gminy Winnica pragnę podziękować wszystkim, których spotkałem na swojej drodze. Miałem okazję współpracować z bardzo wartościowymi ludźmi, którzy zawsze byli otwarci na dialog i wspólne działanie, czego efekty widoczne są dziś w całej naszej gminie. Dziękuję wszystkim mieszkańcom gminy, za ich cenne uwagi i propozycje konkretnych rozwiązań.

Czas, który spędziliśmy razem był niezwykle pracowity, a przez to owocny w wiele inwestycji oraz przedsięwzięć. Zaczęliśmy także dużo inwestycji, których zrealizowanie ułatwi życie mieszkańcom naszej gminy.

Przyszłość jest przed nami. Najbliższe lata są bardzo ważne ze względu na duże możliwości dotacji unijnych, o które już teraz trzeba skutecznie zabiegać.

Dziękuję za Wasze głosy poparcia, które dały mi możliwość reprezentowania naszej gminy przez niespełna 5 lat. Traktuje to jako wielkie wyróżnienie oraz zaszczyt.

Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy docenili moja pracę i oddali na mnie głos w tych wyborach, ale także wszystkim którzy w nich uczestniczyli i dokonali wyboru zgodnie ze swoimi poglądami i oczekiwaniami.

Odchodzę z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku i choć niektórzy nie są w pełni usatysfakcjonowani z moich działań, to jednak najważniejsza jest dla mnie moja uczciwa ocena.

Wierzę, że będę mógł jeszcze w przyszłości dobrze służyć Państwu i tej pięknej Winnickiej Ziemi jeśli tylko będzie taka Wasza wola.

Jako były wójt i jednocześnie mieszkaniec naszej gminy służę swoim doświadczeniem oraz zdobytą wiedzą w sytuacjach problemowych.

 

Wójta Gminy Winnica
Mariusz Kowalewski

Wyróżnienie dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy

45785110 2279128392139374 5949688392647180288 o

W dniach 7-8 listopada 2018r. w Warszawie odbyła się konferencja pt.: „Skuteczność pieczy zastępczej-wsparcie dziecka i rodziny, zaangażowanie gmin i powiatów województwa mazowieckiego” pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Konferencja połączona była z obchodami Dnia Pracownika Socjalnego.

Czytaj więcej...

Informacja dot. programu "Dobry Start"

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Winnicy informuje, iż upływa termin przyjmowania wniosków o świadczenie z programu „Dobry Start”. Przypominamy wszystkim tym osobom, które dotychczas nie złożyły wniosku o świadczenie by pilnie zgłosiły się do siedziby GOPS celem złożenia wniosku. Jednocześnie informujemy, że wniosek można również złożyć przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną.

 

Kierownik

Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy

Wioletta Zawadzka

Wizyta studyjna gości z Ukrainy

DSC 4016

W dniu 3 października 2018r. Gmina Winnica gościła grupę przedstawicieli Ministerstwa Polityki Socjalnej na Ukrainie oraz samorządowców w tym przedstawicieli połączonych gromad. Wizyta studyjna odbyła się w ramach projektu realizowanego przez Fundację Solidarności Międzynarodowej działającą na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Czytaj więcej...

Spotkanie z psychologiem

Program "Dobry Start"

Program „Dobry Start ” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia.

Rodziny otrzymają wsparcie bez względu na dochód.

Czytaj więcej...

Punkt Informacyjno-Konsultacyjny w Winnicy

Jeśli masz problem z którym sobie nie radzisz, jeśli w Twojej rodzinie występuje problem związany z nadużywaniem alkoholu przez któregoś z członków rodziny, jeśli nie radzisz sobie z emocjami lub czujesz, że problemy wychowawcze z dzieckiem przerastają Cię zgłoś się do Punktu Informacyjno- Konsultacyjnego w Winnicy pl. Jana Pawła II 3 (w budynku parafialnym, wejście od strony podwórka pl. Jana Pawła II, pierwsze drzwi po lewej stronie).

W drugi i ostatni czwartek miesiąca w godz.16.00 do 19.00 dyżur pełni psycholog- Weronika Barszcz- Karnabal,

w każdy piątek w godz. 9.00 do 13.00- dyżur pełni instruktor terapii uzależnień- Marek Grunwald.

Bliższych informacji udzielają pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy tel. (23) 691-40-21

Serdecznie zapraszamy.

Informacja dot. realizacji świadczenia wychowawczego (500+)

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Winnicy informuje, iż okres świadczeniowy dot. wypłaty świadczenia wychowawczego (500 plus) na dzieci był do 30.09.2017r. Przypominamy osobom, które dotychczas nie złożyły nowego wniosku na świadczenie wychowawcze (500 plus) na dzieci, iż od m-ca października 2017 roku obowiązuje nowy okres zasiłkowy do 30.09.2018r.

W celu dalszego otrzymywania świadczenia należy złożyć ponownie wniosek na świadczenie wychowawcze.

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców gminy Winnica, informuję, że w m-cu październiku 2017 w dniach: 13, 20 i 27 października zostały wydłużone godziny pracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy do godz. 18.00.

W trakcie dyżuru pracowników jest możliwość odbioru decyzji dot. świadczenia wychowawczego lub złożenia nowego wniosku.

 

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy

Wioletta Zawadzka

Wycieczka do Płocka

Wycieczka do Płocka

W dniu 29.08.2017 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Winnicy zorganizował wyjazd dla 50 osobowej grupy dzieci wraz z rodzicami na wycieczkę do ZOO do Płocka.

Czytaj więcej...

Wójt Gminy przyjmuje interesantów w sprawach skarg
i wniosków w każdy poniedziałek od godziny 13.30 do godz. 16.30

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca od godz. 15.30 do 16.30

Nieodpłatna pomoc prawna w Urzędzie Gminy Winnica, punkt czynny według harmonogramu dostępnego na BIP

Wszystkie należności z tytułu podatków i opłat można wpłacać w kasie Urzędu lub na konto Urzędu Gminy Winnica

54 8226 0008 2002 2000 1270 0001

KONTAKT W PRZYPADKU AWARII

Prezes Zakładu Budżetowego - tel. 500 058 393
Wójt Gminy - tel. 505 158 565

punkt przyjec policja

Obchody 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Prezentacja

harmonogram smieci

info-rol

Mapy wrotamazowsza

Emapa

wirtualny spacer

Dyżury aptek

przemoc

Opieka nad dzieckiem

poradnik-bez

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Oddział Poświętne

Terenowy Zespół Doradczy w Pułtusku

Dyżury: środy od 7.30 do 15.30

Sala Rady Gminy Winnica

Doradca: Kamil Rosłoński

TZD w Pułtusku tel. 23 692 11 86

Kącik Przedsiębiorcy

Mikroporady

Projekty

WFOSIGW

WROTA MAZOWSZA

Projekt EA

Projekt BW

Zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Gminy Winnica