Gmina Winnica pow. pułtuski, woj. mazowieckie

Urząd Gminy

ul. Pułtuska 25, 06-120 Winnica

tel. 23 691 40 92, faks 23 691 40 25

sekretariat@gminawinnica.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

UWAGA !!!

Zakład Budżetowy w Winnicy Sp. z o.o. zawiadamia, że w związku z prowadzonymi pracami konserwatorskimi przez ENERGĘ OPERATOR w miejscowości Zbroszki i Winnica, część ul. Pułtuskiej w dniu 20.12.2018 r. w godz. od 08:40 do 12:40, mogą nastąpić chwilowe przerwy w dostawie wody.

Za powstałą niedogodność Zakład Budżetowy w Winnicy Sp. z o.o. przeprasza swoich odbiorców.

Robert Wróblewski

 

Szanowni mieszkańcy gminy Winnica!

W dniu 22.11.2018 r. złożyłem uroczyste ślubowanie i objąłem stanowisko Wójta Gminy Winnica.

Pragnę podziękować Państwu za głosy oddane na moją osobę i obdarzenie mnie tak dużym zaufaniem w wyborach samorządowych.

Głosy oddane na moją kandydaturę to dowód, że program który przedstawiłem podczas kampanii wyborczej znalazł w Państwa oczach uznanie i akceptację. Wybór na stanowisko wójta Gminy Winnica jest dla mnie zaszczytem a jednocześnie zobowiązaniem i odpowiedzialnością. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań by nie zawieść Państwa oczekiwań, jednocześnie pamiętając, że jestem wójtem wszystkich mieszkańców.

Zapraszam wszystkich do współpracy i deklaruję otwartość na wszystkie pomysły i inicjatywy różnych grup społecznych, stowarzyszeń, emerytów, OSP, klubu sportowego.

Mój Program dla rozwoju Gminy będę realizował w ścisłej współpracy z Radą Gminy, Sołtysami opierając go na konsultacjach z całą społecznością.

Gratuluję nowym Radnym zdobycia mandatu i życzę owocnej pracy. Wierzę, że wspólnie uczynimy wiele dobra dla naszej gminy.

Zapewniam Państwa, że z zapałem i pokorą przystępuję do podjętego wyzwania jakim jest zarządzanie gminą Winnica bo wiem, że jest to służba na rzecz całej społeczności. Jeszcze raz proszę o współpracę bo Samorząd tworzymy wszyscy i od naszej aktywności oraz zaangażowania zależy przyszłość naszej Małej Ojczyzny.

Wójt Gminy Winnica

Robert Wróblewski

PODSUMOWANIE OBCHODÓW 100-TNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINIE WINNICA

DSC 4556

W niedzielę, 7 października 2018 r., w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy spotkali się przedstawiciele społeczności lokalnej, aby podsumować prace Gminnego Komitetu Obchodów 100-tnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zebranych przywitał przewodniczący Komitetu Wójt Gminy Winnica pan Mariusz Kowalewski.

Czytaj więcej...

Uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę śmierci ppor. Zdzisława Straszewicza

Obchody

10 sierpnia obchodziliśmy 98 rocznicę śmiertelnego postrzału, pod Domosławiem, ppor. Zdzisława Straszewicza (07.12.1897-15.08.1920) - bohaterskiego artylerzysty 4 baterii 2 pułku artylerii polowej wchodzącej w skład Grupy Artylerii kpt. Jana Bokszczanina (07.07.1887-04.1940). Grupa ta pod dowództwem płk. Stanisława Thiela (20.10.1881-09,10,1943) wspierała XXXIII Brygadę Piechoty broniącej odcinek frontu Dzbanice - Domosław.

Czytaj więcej...

"DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI" - warsztaty dla uczniów klas trzecich

Warsztaty

Uczniowie klas trzecich Publicznego Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Winnicy przygotowali warsztaty dla uczniów klas trzecich Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy zatytułowane "Droga do Niepodległości".

Czytaj więcej...

Rajd rowerowy "Śladami miejsc pamięci historycznej"

DSC 8468W niedzielę 10 czerwca 2018 r. odbył się rajd rowerowy pod hasłem: „Śladami miejsc pamięci historycznej”, którego organizatorem był Gminny Komitet Obchodów 100-tnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Trasa wiodła przez miejscowości: Winnica - Mieszki-Leśniki – Glinice-Domaniewo – Kamionna – Białe Błoto – Błędostowo. Uczestnicy rajdu rowerowego pokonali 17 km w asyście radiowozu Posterunku Policji w Pokrzywnicy oraz samochodu strażackiego OSP Błędostowo. Rowerzyści, na czele z Wójtem Gminy - Mariuszem Kowalewskim, oddali cześć bohaterom walczącym za wolną i demokratyczną Polskę w miejscach pamięci „Poległym za Ojczyznę” znajdujących się na trasie przejazdu. W rajdzie wzięło udział ponad 100 uczestników.

Czytaj więcej...

Rajd rowerowy

Rajd rowerowy

Mapa rajdu 

Rozstrzygnięcie gminnego konkursu matematycznego

konkurs matematyczny

Dnia 28 marca odbył się turniej wiedzy „Matematyczne Potyczki”. W zmaganiach wzięli uczniowie Publicznego Gimnazjum im. B. Jańskiego w Winnicy, Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. I. Mościckiego oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. kan. Jana Sieka w Błędostowie. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Opiekę nad konkursem objął Wójt Gminy Winnica Pan Mariusz Kowalewski.

Czytaj więcej...

"NAUCZMY SIĘ NA PAMIĘĆ TEGO KRAJU..."

3 maja

9 maja 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy odbyła się uroczysta akademia z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Czytaj więcej...

Przez krew i blizny do wolnej Ojczyzny

20180504 104848

Rok 2018 jest dla nas Polaków czasem szczególnym. Setna rocznica odzyskania niepodległości jest jedyną w swoim rodzaju okazją do wspólnego przeżywania i okazywania radości z życia w niepodległym Państwie.

Czytaj więcej...

7 BIEG KONSTYTUCYJNY

20180502 103948

3 maja to polskie święto narodowe. Zostało ono ustanowione w 1919 roku na pamiątkę uchwalenia pierwszej nowożytnej konstytucji w Europie – Konstytucji 3 Maja 1791 roku.

Czytaj więcej...

KATYŃ… PAMIĘTAMY!

DSC 3944Społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy zebrana w hali sportowej 11 kwietnia 2018 r. uczciła pamięć Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ten dzień był dla nas wspomnieniem aspiranta Policji Państwowej Stefana Zawadzkiego, absolwenta szkoły podstawowej w Winnicy, który pochodził ze Skarżyc w gminie Winnica i został zamordowany w kwietniu 1940 roku Twerze.

Czytaj więcej...

Gminny Komitet Obchodów 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

polska niepodlegla2018

W 2018 r. mija 100 lat od odzyskania w 1918 r. niepodległości przez Polskę. Dla upamiętnienia tej wyjątkowej rocznicy zaplanowano wiele imprez oraz powołano „Gminny Komitet Obchodów 100-tnej Rocznicy Odzyskania Przez Polskę Niepodległości”. Celem Komitetu jest upamiętnienie oraz uczczenie wydarzeń oraz osób związanych z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości.

Czytaj więcej...

7 MARCA- II WINNICKI MARSZ KU PAMIECI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Marsz

1 marca jest w Polsce obchodzony jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to polskie święto państwowe obchodzone ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych - żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego polskiego podziemia. Ten dzień jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji, za świadectwo męstwa i wielkiej odwagi oraz niezwykłej postawy patriotycznej. W tym dniu możemy przynajmniej w jakimś małym stopniu pokazać, jak bardzo wdzięczni jesteśmy im za przelaną krew dla wolnej Ojczyzny.

 Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 7 marca 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy odbył się II Winnicki Marsz ku pamięci Żołnierzy Wyklętych , który zakończył się Mszą Polową sprawowaną przez proboszcza parafii ks. Zbigniewa Pawła Maciejewskiego.

PROJEKT EDUKACYJNY „DROGI POLAKÓW DO NIEPODLEGŁOŚCI”

Projekt edukacyjny

1 marca 2018 roku uczniowie, nauczyciele i pracownicy ZPO oraz zaproszeni goście obejrzeli finał projektu edukacyjnego „Drogi Polaków do Niepodległości”. Spotkanie rozpoczął dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy Andrzej Zaręba. Głos zabrał również Wójt Gminy Winnica Mariusz Kowalewski, który podkreślił znaczenie świętowania przez Polskę 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Czytaj więcej...

Regulamin Gminnego Konkursu Literackiego "Moja Ojczyzna"

Regulamin Gminnego Konkursu Literackiego „Moja Ojczyzna” > więcej

Regulamin Gminnego Konkursu „WIZERUNEK ORŁA”

Regulamin Gminnego Konkursu „WIZERUNEK ORŁA” > więcej

Wójt Gminy przyjmuje interesantów w sprawach skarg
i wniosków w każdy poniedziałek od godziny 13.30 do godz. 16.30

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca od godz. 15.30 do 16.30

Nieodpłatna pomoc prawna w Urzędzie Gminy Winnica, punkt czynny według harmonogramu dostępnego na BIP

Wszystkie należności z tytułu podatków i opłat można wpłacać w kasie Urzędu lub na konto Urzędu Gminy Winnica

54 8226 0008 2002 2000 1270 0001

KONTAKT W PRZYPADKU AWARII

Prezes Zakładu Budżetowego - tel. 500 058 393
Wójt Gminy - tel. 505 158 565

Transmisje Sesji Rady Gminy

punkt przyjec policja

Obchody 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Prezentacja

harmonogram smieci

info-rol

Mapy wrotamazowsza

Emapa

wirtualny spacer

Dyżury aptek

przemoc

Opieka nad dzieckiem

poradnik-bez

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Oddział Poświętne

Terenowy Zespół Doradczy w Pułtusku

Dyżury: środy od 7.30 do 15.30

Sala Rady Gminy Winnica

Doradca: Kamil Rosłoński

TZD w Pułtusku tel. 23 692 11 86

Kącik Przedsiębiorcy

Mikroporady

Projekty

WFOSIGW

WROTA MAZOWSZA

Projekt EA

Projekt BW

Zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Gminy Winnica