Susza 2018

Fotowoltaika

Szanowni Mieszkańcy Gminy Winnica

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Programie Dofinansowań na montaż Ogniw Fotowoltaicznych do produkcji prądu oraz Kolektów Słonecznych do podgrzewania wody. Działania te mają na celu poprawę stanu środowiska naturalnego oraz znaczne obniżenie kosztów energii elektrycznej. Do programu mogą przystąpić osoby fizyczne, gospodarstwa rolne oraz przedsiębiorcy.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o zapisy w Sekretariacie Urzędu Gminy w Winnicy w dniach od 8 do 19 października 2018 roku.

O udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji u opiekuna programu pod numerem: 604 579 847

Wyjaśnienie dotyczące dotacji na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Winnica

W związku z omyłkowo zamieszczoną informacją w gazetce gminnej dot. dopłaty przez ZG ZOSP RP 50 000,00 zł. na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Winnica, Urząd Gminy Winnica wyjaśnia, że OSP w Winnicy składała wniosek o dopłatę do ZG ZOSP RP. Dane dotyczące kwot i źródła finansowania zaczerpnięte były z w/w wniosku. Prezes OSP w Winnicy poinformował nas, że wnioskowana dopłata nie została przyznana w związku z tym OSP Winnica przeznaczyła środki własne na zakup samochodu w kwocie 92 000,00 zł.

A zatem koszty zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Winnica to:

• łączny koszt: 122 000,00 zł
  • środki własne OSP Winnica: 92 000,00 zł
  • dotacja celowa gminy: 30 000,00 zł

Za pomyłkę przepraszamy.

Ogłoszenie o naborze wniosków

Szanowni mieszkańcy Gminy Winnica, przed nami kolejny nabór wniosków do projektu pn.: „Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu Gminy Winnica” w ramach programu „Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu na terenie województwa mazowieckiego” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

W ramach zadania wykonywane są prace związane z usuwaniem i unieszkodliwianiem azbestu tj. demontażem, załadunkiem, transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów azbestowych. Dofinansowaniem nie są objęte koszty związane z zakupem i montażem nowych pokryć. Nabór wniosków trwa do dnia 10.02.2018r. w sekretariacie Urzędu Gminy, ul. Pułtuska 25, 06-120 Winnica. Termin naboru wniosków może ulec skróceniu lub wydłużeniu, w zależności od otwarcia terminu naboru składania wniosku przez Gminę do WFOSiGW, realizacja przedmiotowego zadania uzależniona jest od kwoty dotacji przydzielonej przez WFOŚiGW.

Wszystkie informacje dotyczące projektu oraz wniosków można uzyskać w tut. Urzędzie.

Wójt Gminy

/-/ Mariusz Kowalewski

> Informacja o wyrobach zawierających azbest
> wniosek