Gmina Winnica pow. pułtuski, woj. mazowieckie

Urząd Gminy

ul. Pułtuska 25, 06-120 Winnica

tel. 23 691 40 92, faks 23 691 40 25

sekretariat@gminawinnica.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski wydłużył termin przyjmowania wniosków o pomoc suszową. Decyzją ministra rolnicy mogą składać wnioski o pomoc suszową do 16 listopada.
http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/pomoc-suszowa-nabor-wnioskow-do-16-listopada.html

20181116 wzor

Drodzy Państwo,

Kończąc swoją kadencję na stanowisku Wójta Gminy Winnica pragnę podziękować wszystkim, których spotkałem na swojej drodze. Miałem okazję współpracować z bardzo wartościowymi ludźmi, którzy zawsze byli otwarci na dialog i wspólne działanie, czego efekty widoczne są dziś w całej naszej gminie. Dziękuję wszystkim mieszkańcom gminy, za ich cenne uwagi i propozycje konkretnych rozwiązań.

Czas, który spędziliśmy razem był niezwykle pracowity, a przez to owocny w wiele inwestycji oraz przedsięwzięć. Zaczęliśmy także dużo inwestycji, których zrealizowanie ułatwi życie mieszkańcom naszej gminy.

Przyszłość jest przed nami. Najbliższe lata są bardzo ważne ze względu na duże możliwości dotacji unijnych, o które już teraz trzeba skutecznie zabiegać.

Dziękuję za Wasze głosy poparcia, które dały mi możliwość reprezentowania naszej gminy przez niespełna 5 lat. Traktuje to jako wielkie wyróżnienie oraz zaszczyt.

Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy docenili moja pracę i oddali na mnie głos w tych wyborach, ale także wszystkim którzy w nich uczestniczyli i dokonali wyboru zgodnie ze swoimi poglądami i oczekiwaniami.

Odchodzę z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku i choć niektórzy nie są w pełni usatysfakcjonowani z moich działań, to jednak najważniejsza jest dla mnie moja uczciwa ocena.

Wierzę, że będę mógł jeszcze w przyszłości dobrze służyć Państwu i tej pięknej Winnickiej Ziemi jeśli tylko będzie taka Wasza wola.

Jako były wójt i jednocześnie mieszkaniec naszej gminy służę swoim doświadczeniem oraz zdobytą wiedzą w sytuacjach problemowych.

 

Wójta Gminy Winnica
Mariusz Kowalewski

Filtr
 • Bezpłatne kursy

  griniar

  Agencja Szkoleniowa AP GRINIAR zaprasza na bezpłatne kursy !!!

 • Spotkanie w sprawie gazu łupkowego

  Informujemy, iż dnia 03.02.2012 (piątek) o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Winnicy odbędzie się spotkanie dotyczące badań gazu łupkowego. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby.
  Do pobrania mapka z zaznaczonym terenem, na którym będą przeprowadzone badania geologiczne (czerwone linie).

 • III edycja konkursu GreenEvo

  Ruszyła III edycja konkursu GreenEvo - Akcelerator Zielonych Technologii.
  Cel konkursu: wsparcie dla przedsiębiorstw produkujących polskie technologie środowiskowe.

  Składanie wniosków: od 2 stycznia do 29 lutego 2012r.

  GREENEVO - AKCELERATOR ZIELONYCH TECHNOLOGII
  to innowacyjny projekt Ministerstwa Środowiska przygotowany z myślą o wsparciu polskich małych i średnich przedsiębiorstw oferujących rozwiązania w zakresie zielonych technologii, w procesie zagranicznej ekspansji. Poprzez szereg działań prowadzonych w ramach projektu Ministerstwo Środowiska pragnie szerzyć polską myśl technologiczną na rynkach zagranicznych.

 • Komisja rewizyjna

  Dziś odbyło się posiedzenie komisji rewizyjnej. Udostępniamy nagranie z tego spotkania.

  > odsłuchaj nagranie

 • Kurs - rolnik wykwalifikowany

  centrum-managerCentrum Edukacji manager zaprasza do wzięcia udziału

  w kursie umożliwiającym zdobycie kwalifikacji zawodowych

  ROLNIK WYKWALIFIKOWANY
  oraz
  PRZYSTĄPIENIE DO EGZAMINU PAŃSTWOWEGO

   

 • Ogólnopolski konkurs językowy

  zuzaW ramach Projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, którego celem jest promowanie nauki języka angielskiego, szkoła językowa Dobra Zuza chciałaby zaprosić wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w Ogólnopolskim konkursie językowym.

  Wśród uczestników konkursu zostanie rozlosowanych 100 rocznych kursów języka angielskiego.

  Ponadto każdy uczestnik otrzyma nagrodę gwarantowaną.

  Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie

  www.DobraZuza.pl/konkurs

  Uwaga! Na konkurs można zapisać się tylko przez powyższy link.

 • Polskie Towarzystwo Osób Niepełnosprawnych

  ptnUprzejmie informujemy, że Urząd Gminy Winnica udzielił wsparcia Akcji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym, którą po raz kolejny organizuje Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Osób Niepełnosprawnych wraz z Impresarium Artystycznym "AB ART" z siedzibą w Łodzi. Celem tej akcji jest zbieranie środków na Fundusz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym, propagowanie idei pomocy oraz wyzwalanie niezwykle cennych inicjatyw społecznych. 
  Ponadto informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania do sprzętu rehabilitacyjnego za pośrednictwem Polskiego Towarzystwa Osób Niepełnosprawnych. Więcej informacji można uzyskać pod pod numerem tel. /42/6332570.
  Wnioski o pomoc są dostępne na stronie www.zgptn.org.
 • Kabaret Moralnego Niepokoju

  kabaret-moralnegoInformujemy, że dnia 08 lutego 2012 roku o godz. 17:00 w Auli Akademii Humanistycznej w Pułtusku, odbędzie się występ:
  KABARETU MORALNEGO NIEPOKOJU,
  który zaprezentuje Państwu swój najnowszy program. Nie był on jeszcze emitowany w telewizji. Czas trwania występu - ok. 100 minut. Cena biletu wynosi 48 zł brutto. Indywidualnie bilety można nabyć w Regionalnym Ośrodku Kultury przy ul. Małachowskiego 4.
  Rezerwacja biletów grupowych pod nr tel. 41 361-80-47. Z uwagi na ograniczoną liczbą miejsc prosimy o rezerwacje telefoniczną. Grupowe tel. 781 143 400 Tomasz Tereba.

 • Równać Szanse 2012 - Ogólnopolski Konkurs Grantowy

  rownac-szansePolska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2012" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem Programu jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców) poprzez podnoszenie ich kompetencji i rozwój umiejętności społecznych.   

  W Ogólnopolskim Konkursie Grantowym o dotacje do 40 000 zł na projekty trwające 15 miesięcy (pomiędzy 1 czerwca 2012 r.  a 30 listopada 2013 r.) mogą ubiegać się organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji) z terenów wiejskich i miast do 20 000 mieszkańców.

  Termin składania wniosków upływa 22 lutego 2012 roku.
  Informacje o konkursie i dostęp do formularza aplikacyjnego znajdują się na stronie internetowej: www.rownacszanse.pl

 • Nieruchomości przeznaczone do wynajmu

  Wójt Gminy Winnica podaje do publicznej wiadomości, że od dnia 18 stycznia 2012 roku na okres 21 dni został wywieszony na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy w Winnicy – wykaz nieruchomości stanowiących własność gminy przeznaczonych do wynajmu.

  Lp.

  Nr lokalu

  Pow. użyt.

  Adres usytuowania lokalu

  Informacje o przeznaczeniu nieruchomości lokalowej

  Uwagi

   

  1.

   

  6 m 8

   

   

  37, 20 m²

   

  Winnica,

  ul. Szkolna 6 m 8

   

  Lokal mieszkalny komunalny

   

 • Cykl konferencji FARMERA

  farmerplSerdecznie zapraszamy do udziału w nowym projekcie magazynu "Farmer" - cyklu konferencji regionalnych zatytułowanych "Przez innowacyjność do sukcesu".

  Szczegółowy program każdego spotkania oraz możliwość rejestracji dostępne na stronie http://www.farmer.pl/konferencje.

  Udział w konferencjach jest bezpłatny.

 • Sportowa Polska

  sportowa-polskaInformujemy, że Polski Klub Infrastruktury Sportowej uruchomił serwis internetowy dedykowany programowi promocji miast, gmin i powiatów "budujemy Sportową Polskę".

  W serwisie można znaleźć informacje zarówno o programie, inicjatywcha podejmowanych przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej, jak również ważnych wydarzeniach z życia miast i gmin będących uczestnikami tego projektu.

  > więcej na http://sportowapolska.eu/

 • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej

  Dnia 25 stycznia 2012 roku (środa) o godz. 9.30 w lokalu Urzędu Gminy odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Winnica.

 • List posła Henryka Kowalczyka, a fakty

  Treść listu posła Henryka Kowalczyka, byłego wójta gminy Winnica, zamieszczonego w Tygodniku Pułtuskim dnia 12.01.2012 roku.

  kowalczyk-01-20120113

 • Pomoc żywnościowa w ramach programu PEAD w 2012 r.

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Winnicy uprzejmie informuje, że osoby/rodziny, zainteresowane pomocą żywnościową w ramach realizowanego programu żywnościowego PEAD proszone są o dostarczenie niezbędnych dokumentów o osiąganych dochodach (netto) za styczeń 2012 rok.
  Wnioski będą przyjmowane w dniach 1 – 3 lutego 2012 roku.

  Prosimy o przestrzeganie wyznaczonego terminu.
 • Dopłaty do materiału siewnego

  Agencja Rynku Rolnego uprzejmie informuje, że w okresie od 15 stycznia do 25 czerwca 2012 r. producenci rolni będą mogli ubiegać się o dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie. Dopłaty dotyczą materiału siewnego zbóż ozimych i jarych, roślin strączkowych i ziemniaka, zakupionego i zużytego do siewu lub sadzenia w terminie od dnia od 15 lipca 2011 r. do 15 czerwca 2012 r.

 • Zmiana terminu składania wniosków o podatek akcyzowy w 2012 r.

  Ustawą z dnia 22 grudnia 2011 r. o zmianie niektórych ustaw związanych z realizacją ustawy budżetowej (Dz. U. Nr 291 poz. 1707) zmieniono ustawę z dnia 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (Dz. U. Nr 52 poz. 379 z późn. zm.) wprowadzając nowy termin składania wniosków i wypłaty zwrotu podatku akcyzowego.

 • Kontynuacja dożywianie dzieci w 2012 r.

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Winnicy uprzejmie prosi o osobisty kontakt z naszym Ośrodkiem, celem uzupełnienia niezbędnych dokumentów odnośnie przedłużenia dalszego dożywiania dzieci w szkole, w dniach 12-13 stycznia 2012 roku.

  Nie zgłoszenie się w wyznaczonym terminie będzie oznaczało, że rodzic sam pokryje koszty dalszego dożywiania dziecka w szkole.

 • Stan środowiska w województwie mazowieckim

  Informujemy, że na stronie internetowej http://www.wios.warszawa.pl w zakładce Publikacje zamieszczony został raport "Stan środowiska w województwie mazowieckim w 2010 roku".

 • XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  serceWOSP8 stycznia 2012 r. rusza XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się pod hasłem "Gramy z pompą!". Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

  Warto pomagać !!!

 • Wojewódzki Plan Gospodarki Odpadami dla Mazowsza

  Zarząd Województwa Mazowieckiego rozpoczął prace mające na celu przygotowanie "Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Mazowsza na lata2012-2017 z uwzględnieniem lat 2018-2023", aktualizacji "Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu województwa mazowieckiego" oraz sporządzenia "Prognozy oddziaływania na środowisko Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Mazowsza na lata 2012-2017 z uwzględnieniem lat 2018-2023" i aktualizacji "Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu województwa mazowieckiego".

 • GOPS - od 1 stycznia 2012 zmiany w świadczeniach

  Komunikat przypominający o zmianach od 1 stycznia 2012 r. zasad ustalania prawa do świadczeń związanych z urodzeniem dziecka

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Winnicy informuje, że od 1 stycznia 2012 r., do wniosku o jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka (tzw. becikowe) oraz o dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka, ponownie wymagane będzie dołączenie zaświadczenia lekarskiego o pozostawaniu kobiety pod opieką medyczną od 10 tygodnia ciąży.

 • Nieodpłatny odbiór padłych zwierząt

  Gmina podpisała umowę na nieodpłatne świadczenie usług w zakresie odbioru, transportu i utylizacji padłych zwierząt w roku 2012.

  Przedsiębiorstwo Przemysłowo - Handlowe "HETMAN" Sp. z o. o., z którym to gmina podpisała umowę, jest jedyną w Polsce firmą dysponującą unikatową instalację do spalania odpadów zwierzęcych.

  W związku z powyższym może świadczyć wysokiej jakości usługi przy minimalnych kosztach.

  W ramach swojej przeszło dwudziestoletniej działalności odbiera padłe zwierzęta z obszaru kilku województw współpracując z wieloma jednostkami samorządowymi oraz tysiącami producentów rolnych.

 • XIII Edycja Narodowego Konkursu Ekologicznego

  Trwa nabór wniosków do XIII Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku” pod patronatem honorowym Prezydenta RP Bronisław Komorowskiego.

  Celem Konkursu jest popularyzacja inwestycji i działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego, a także zaangażowanie w edukację ekologiczną dzieci i młodzieży oraz społeczności lokalnych. Blisko 500 gmin, firm oraz placówek oświatowych z całej Polski może się pochwalić tytułem „Przyjaźni Środowisku” w jednej z czterech kategorii Konkursu: „Samorząd Przyjazny Środowisku”, „Przedsiębiorstwo Przyjazne Środowisku”, „Promotor Ekologii” oraz „Europejska Nagroda Ekologiczna”.

 • Ostrzeżenie o silnym wietrze

  Dyżurny Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pułtusku ostrzega    o silnym wietrze dla obszaru województwa mazowieckiego od godz. 2200 dnia 03.01.2012 r. do godz. 800 dnia 04.01.2012 r.

Wójt Gminy przyjmuje interesantów w sprawach skarg
i wniosków w każdy poniedziałek od godziny 13.30 do godz. 16.30

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca od godz. 15.30 do 16.30

Nieodpłatna pomoc prawna w Urzędzie Gminy Winnica, punkt czynny według harmonogramu dostępnego na BIP

Wszystkie należności z tytułu podatków i opłat można wpłacać w kasie Urzędu lub na konto Urzędu Gminy Winnica

54 8226 0008 2002 2000 1270 0001

KONTAKT W PRZYPADKU AWARII

Prezes Zakładu Budżetowego - tel. 500 058 393
Wójt Gminy - tel. 505 158 565

punkt przyjec policja

Obchody 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Prezentacja

harmonogram smieci

info-rol

Mapy wrotamazowsza

Emapa

wirtualny spacer

Dyżury aptek

przemoc

Opieka nad dzieckiem

poradnik-bez

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Oddział Poświętne

Terenowy Zespół Doradczy w Pułtusku

Dyżury: środy od 7.30 do 15.30

Sala Rady Gminy Winnica

Doradca: Kamil Rosłoński

TZD w Pułtusku tel. 23 692 11 86

Kącik Przedsiębiorcy

Mikroporady

Projekty

WFOSIGW

WROTA MAZOWSZA

Projekt EA

Projekt BW

Zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Gminy Winnica